CHORAS
Mokyklos mišrus choras ORTUS, kuriam vadovauja muzikos mokytoja, kompozitorė Julija Kostiukevičiūtė, siekia suburti bendruomenės narius – mokyklos tėvus, mokytojus, gimnazistus ir alumnus – bei įgalinti dainuoti kartu nepriklausomai nuo dainavimo patirties ar muzikinio išsilavinimo.
Chore daug dėmesio skiriama muzikinės išraiškos supratimui per vaizduotę, balso galimybių pažinimui ir atskleidimui. Didelę repertuaro dalį sudaro kanonai, leidžiantys lengviau perprasti muzikinę medžiagą ir patirti daugiabalsumą. Kūrybiškai žaidžiama su muzikos kūrinių formomis, koncertuose į dainavimą įtraukiama ir publika.
Skaičiuodamas jau trečiąjį sezoną, choras auga visomis prasmėmis – pildosi naujais bendruomenės nariais, organizuoja kūrybines dirbtuves balsui pažinti, o taip pat šiemet choras peržengė ir mokyklos ribas – koncertavo Vilniaus šv. Kotrynos ir šv. Jonų bažnyčiose.
Repeticijos vyksta ketvirtadieniais – 18.30 -20.00 val., mokykloje. Kviečiame prisijungti!






Kodėl choras?
Kiekvienas, kuriam yra tekę dainuoti chore žino, jog tai kuo geriausia kūno ir sielos terapija – dainavimas teigiamai veikia kvėpavimo sistemą bei socialinį bendravimą. Tačiau mažai kas žino, jog chorinis dainavimas gerina protinius gebėjimus. Taip! Dainavimas grupėje yra puikus būdas treniruoti smegenis bei palaikyti gerą jų funkcinę formą iki gilios senatvės.
Paprastai dainuodami galvojame apie vieną dalyką, o kalbėdami apie kitą. Tačiau, kai mokslininkai ištyrė chorinio dainavimo poveikį vyresnio amžiaus žmonių pažintiniams gebėjimams, jie pastebėjo, kad stipriai pagerėjo jų kalbos įgūdžiai. Jie atliko tokį testą: dalyvių buvo paprašyta per 60 sekundžių išvardyti kuo daugiau žodžių, prasidedančių S raide. Ir būtent išvardintų žodžių padaugėjo tada, kai žmonės ėmė dainuoti chore.
Taigi, grupiniame dainavime yra kažkas, kas padeda smegenims surasti žodžius surasti greitai.
Jau daugeliui tikriausiai yra girdėta, jog dainuojant išsiskiria “laimės” hormonai – dopaminas, endorfinai ir oksitocinas, bet štai per chorinį dainavimą pasiekiamas dar vienas geros nuotaikos efektas – susisiejimas su kitais žmonėmis, taip patiriamas bendruomenės jausmas. Štai todėl dažnas po repeticijos būna kuo geriausiai nusiteikęs!
Parengta pagal pasaulinių choro konkursų ir festivalių organizatorių INTERKULTUR.