KELIONĖS
DEŠIMTOKŲ IŠŠŪKIS SLOVĖNIJOJE:

DEŠIMTOKŲ IŠŠŪKIS SLOVĖNIJOJE:

DEŠIMTOKŲ IŠŠŪKIS SLOVĖNIJOJE: PAŽINTIS SU NAUJA ŠALIMI IR BENDRAVIMO PAMOKOS

Vilniaus Valdorfo mokyklos dešimtos klasės mokiniai dalyvavo „Erasmus+“ mainų programoje „Challenge accepted“ (liet.: „Iššūkis priimtas“). 

Dešimtokai keliavo į Slovėnijos sostinę – Liublianą, kur kartu su Liublianos Valdorfo mokyklos vienuoliktokais įveikė daugybė iššūkių.

Mūsų tikslai, įspūdžiai ir patirtys

Šios programos tikslas – susipažinti su Slovėnijos kultūra, pagerinti anglų kalbos įgūdžius ir svarbiausia – kartu įveikti visus iškylančius iššūkius. O iššūkių buvo daugybė. Pirmasis jų – mūsų dviejų dienų kelionė autobusu į Liublianą. Ji pareikalavo tarpusavio palaikymo ir pagalbos, nes kai kuriuos keleivius kelionės metu pykino. Be to, visi keliaujantieji turėjo būti labai vieningi ir punktualūs, nes jokiu būdu negalėjome atsilikti nuo grafiko.

Pirmą dieną Liublianoje ėjome į pikniką, kurio metu susipažinome su Liublianos Valdorfo mokyklos vienuoliktokais. Tai buvo mūsų antrasis iššūkis. Pasirodo susipažinti su naujais žmonėmis nėra taip jau lengva, kaip gali atrodyti. Iš pradžių visiems buvo nedrąsu, tačiau vėliau visi įsidrąsino ir labai smagiai įsikalbėjo.Kitomis vizito dienomis lankėmės Liublianos Valdorfo mokykloje, kartu su slovėnais ėjome į matematikos, euritmijos, anglų ir vokiečių kalbų pamokas, kuriose kalbėjomės ir mokėmės angliškai. Pasiskirstę grupelėmis tyrinėjome Liublijanos miestą ir kartu, vieni kitus padrąsindami, atlikome įvairias užduotis, kurių metu teko kalbinti praeivius, imti iš jų intervių ir netgi kartu su jais fotografuotis!Taip pat gaminome ir ragavome lietuviškus bei slovėniškus tradicinius patiekalus. Galiausiai visi drauge keliavome į urvą, kur daugumai teko įveikti mažų patalpų ir aukščio baimes. Vėliau ėjome į visai netikėtą žygį ir jo metu pamatėme nuostabią Slovėnijos gamtą: miškus, kalvas ir upes. Šis žygis pareikalavo daug jėgų, pozityvumo ir vienas kito palaikymo todėl, kad niekas jo nesitikėjo ir nebuvo jam pasiruošęs. 

Tačiau mūsų iššūkiai ten nesibaigė ir jau kitą dieną mes keliavome į Piraną – miestelį prie jūros. Ten atlikome daugybę įvairių mokytojų sugalvotų užduočių: darėme žmonių statulas, maudėmės jūroje, kopėme į aukščiausią miestelio vietą ir netgi šokome kartu su praeiviais. Taip pat aplankėme amatų dirbtuves bei dalyvavome paskaitoje, kurioje sužinojome apie Slovėnijos tradicijas, papročius, folklorą. Vakare kūrėme laužą ir dainavome dainas. Paskutinę dieną kartu apatarėme prabėgusią savaitę, o kai atėjo laikas atsisveikinti visi labai nuliūdo. Pasirodo atsisveikinimas buvo dar vienas, visai neplanuotas, iššūkis.

Vis dėlto, didžiausias iššūkis šiame projekte buvo visiems kartu susipažinti, susidraugauti ir svarbiausia – bendradarbiauti. Todėl, kad visi esame labai skirtingi žmonės, iš skirtingų kultūrų, skirtingų pomėgių, nuomonių ir pažiūrų. Vieni visuomet pilni motyvacijos, kiti jėgų, o treti įvairiausių idėjų. Tačiau bendradarbiaudami nuveikėme daug daugiau nei galėjome įsivaizduoti.

Taip pat mes susipažinome su Slovėnijos kultūra bei tradicijomis, įgijome visiškai naujos patirties ir lavinome anglų kalbos įgūdžius. Tačiau manau, kad dar svarbiau yra tai, jog mes išmokome vieni kitus palaikyti, pagelbėti, padrąsinti ir drauge bendradarbiauti. Visa tai ką išmokome ir patyrėme šioje programoje mums pravers visą gyvenimą.

Mokinių atsiliepimai

Šios mainų programos metu sužinojau daugybę naujų dalykų apie save. Supratau, kuriose srityse esu stipri ir patyrusi, o kuriose dar galėčiau patobulėti. Taip pat nesitikėjau, kad per penkias dienas galiu išmokti ir sužinoti tiek neįtikėtinai daug. Atrodo, kad grįžus į Lietuvą mano žinios įvairiose srityse pasipildė dvigubai! Visi įspūdžiai, patirtys ir naujai išmoktos žinios man tikrai pravers ateityje. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti šioje „Erasmus+“ mainų programoje.

-Barbora U.

Niekada net neįsivaizdavau, kokia nuostabi gali būti mainų patirtis. Iš pat pradžių tikrai buvo daug baimių, nerimavimų ir panašiai, bet kuo toliau – tuo viskas buvo lengviau, linksmiau ir liūdniau, nes laiko vis mažėjo. Susipažinti su tiek naujų, nuostabių žmonių, pamatyti tiek gražių, dar nematytų vietų ir tiek kartų išeiti iš savo komforto zonos buvo tikrai nemenkas iššūkis, bet galiausiai viską prisiminsiu tik iš geriausios pusės. Liūdniausia dalis tikrai buvo pabaiga. Atsisveikinti su draugais, su kuriais praleidai visą savaitę, nebuvo lengva, bet reikėjo išgyventi ir tai tam, kad patirtum visą mainų emociją. Šios patirties ko gero niekada nepamiršiu ir dar ilgai visiems apie ją pasakosiu.

-Beatričė B. 

Per šią pilną naujų patirčių savaitę, sužinojau apie slovėnų kultūrą, tradicijas, maistą, pamačiau Slovėnijos gamtą, kalnus, uolas, jūrą ir susipažinau su bendraamžiais iš Slovėnijos. Ši patirtis man padėjo suprasti, kad nereikia vengti iššūkių, nes nepabandžius – nežinosi. 

-Jūra V. 

Per dešimt dienų, kurias praleidau Slovėnijoje mainuose, išmokau ir sužinojau daug dalykų. Pirmiausia, tai išdrįsau prieiti ir kalbėtis angliškai su nepažįstamais žmonėmis, nes ir pati mainų tema buvo „Challenge accepted“, todėl stengiausi rimtai priimti šį iššūkį. Taip pat iššūkis buvo išbūti visą laiką tarp daugybės žmonių ir neužsidaryti nuo jų, bendrauti ir dalyvauti pilnoje programoje net tuomet, kai būdavau pavargusi. Man patiko, kad per šią kelionę turėjome galimybę pakeliauti po Slovėniją, pamatyt ne tik gražius miestus, bet ir gamtą. Įdomu buvo nors truputėlį pažinti šios šalies kultūrą ir žmones. Taigi, džiaugiuosi šiais mainais, nes tikrai papildžiau savo „žinių biblioteką“, pamačiau daugiau pasaulio, susipažinau su draugiškais ir mielais žmonėmis ir, aišku, išėjau iš savo komforto zonos. Manau, visa ši patirtis duos didelės naudos ateityje, ačiū „Erasmus+”, kad finansavo šią kelionę! 

-Rasuolė V   

%d bloggers like this: