METŲ ŠVENTĖS
ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Lapkričio 11-tą dieną Valdorfo mokykloje vyko graži Žibintų šventė arba kitaip dar vadinama Šv. Martyno diena. Šios dienos mokiniai visada laukia su nekantrumu, nes ji įprasmina geradarystės ir dosnumo, vidinės šviesos vertybes.

Kaip šią šventę bepavadintume, valdorfiečiai ją visada švenčia džiaugsmingai, kupinomis meilės ir gerumo artimui širdimis (kaip Šv. Martynas), nešdami šviesos žiburius ir skleisdami aplink save šviesą. Šv. Martyno diena dažnai yra užbaigiama eisena su žibintais, taip simboliškai perteikiant šventojo skleidžiamą žinią aplinkiniams – priminimą, kad mus supanti rudens, sunkumų ar kitokia tamsa yra įveikiama šviesa – mūsų širdžių, gražios sielos šviesa.

Žibintų šventės 2023 akimirkos

Šiemet šią šviesą skleidė:

– Vaikų, mokytojų ir tėvų eisena į Vingio parką  su pačių gamintais žibintais ir grįžimas į mokyklą skleidžiant aplink save jaukią šviesą.

– „Šešėlių teatras“ su judesio šešėlių etiudais. Tai dėmesį prikaustantis šešėlių spektaklis languose.

11 -tokų šešėlių spektaklis

– Šviesų instaliacijos. Visa mokyklos teritorija buvo apšviesta pačių mokinių gamintomis instaliacijomis, kurios suteikė šiai šventei dar daugiau prasmės. Ugnies šokis, kuris buvo toks įspūdingas, jog visi sustingę, degančiomis akimis stebėjo šį pasirodymą.

– Visą šį šešėlių ir ugnies spektaklį tarsi apjungė grupės „Pasamdyti“ koncertas. Gyva muzika skambiais akordais pleveno ore kaip šviečiantys žibintai.

– Vakaro pabaigoje šeimos šildėsi prie laužo skambant svajingoms laužo dainoms, gerdami karštą arbatą ir ragaudami rankų darbo keptus sausainius.

Buvimas kartu dažnai mus sušildo labiau nei žibintų šviesa. Gera, kai gera kartu!

Vivatekos galerijoje dalinamės žibintų šventės akimirkomis, kurias įamžino Rasa ir Vaiva.

%d bloggers like this: