PIRMA KLASĖ
RUOŠIMASIS VALDORFO MOKYKLOS PIRMAJAI KLASEI IR SKAITYMAS:

RUOŠIMASIS VALDORFO MOKYKLOS PIRMAJAI KLASEI IR SKAITYMAS:

ką svarbu žinoti, jei Jūsų vaikas dar nepažįsta raidžių arba jau pats įveikė „Harį Poterį“?

Vykstant prašymų mokytis Valdorfo pedagogikos mokyklose priėmimui, dalis tėvų klausia: ar į pirmąją Vilniaus Valdorfo mokyklos klasę gali ateiti visai neskaitantys vaikai? O dalis šeimų – priešingai, susirūpinusios, ar nenuobodžiaus jų dukra ar sūnus, jei pirmoje klasėje vėl mokysis raidžių, nors namuose jau pats skaito storas knygas?

Atsako mokytoja Roma:

Mūsų mokyklos požiūris toks: jei ikimokyklinukas dar nesusidomėjo skaitymu, nereikia jaudintis. Į raidžių pasaulį Jūsų vaiką atvesime.

O jeigu pirmokė ar pirmokas anksti išmokęs skaičius, raides, į jau turimas vaiko žinias įliejame naujo turinio, suteikiame platesnį kontekstą – kultūrinį, socialinį, emocinį. Valdorfo mokytojai mėgsta sakyti, jog į mokyklą ateina visas vaikas, ne tik jo galva. Ką tai reiškia?

Visuminis ugdymas leidžia skirtingų gebėjimų ir polinkių vaikams atrasti tai, kas sekasi (ir norisi daugiau tokių pamokų!), tačiau kartu aptikti, kas einasi sunkiau, kur tikrai reikia padirbėti. Pavyzdžiui: puikiai piešiu, bet raides tik pradedu pažinti. Moku skaityti, bet sklandžiai papasakoti, ką perskaičiau, nepavyksta. Piešti, atrodo, nemoku…

Pirmokai ryšį su raidėmis kuria per pasakas ir jų vaizdinius. Deklamuoja eilėraščius sekdami mokytojos balsą ir judesius, dainuoja, mena mįsles, klausosi ugdančių mokytojos pasakojimų, piešia vaškinėmis kreidelėmis, rašo jomis, kartu mokosi skaityti.

Dar – lipdo iš vaško, mezga virbalais, atlieka pusiausvyros, kūno geografijos pratimus. Dažnai vaikas net nepastebi, kaip yra įsitraukęs į veiklą. Mokymasis tampa labai spalvingu procesu!

Vienoje klasėje mokosi skirtingi berniukai ir mergaitės, jie turi galimybę matyti, draugauti ir atrasti kartu. O tai be galo įdomu, ar ne?

Žinoma, svarbu ar tėvai pritaria visuminio ugdymo idėjai. Vaiko savijautą bei sėkmę mokykloje visuomet lemia ir šeimos požiūris į ją.

Jei kyla daugiau klausimų – kviečiame susisiekti, tartis, ateiti į mokyklos renginius.

Priėmimo klausimais galima kreiptis:

Eglė Kučinskienė

egle@vivamokykla.lt

Mokyklos administracijos numeris:

+370 (650) 85098

Tags :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: